پارک هیتاچی – بهشتی از گل های رنگارنگ

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هیچ چیز خوشحال تان نکند. انگار در دام روزمرگی های زندگی اسیر شده اید و هیچ راه پس و پیشی هم ندارید. تحمل آلودگی شهرها، ماشین های پر صدا و ساختمان های سنگی سر به فلک کشیده کار آسانی نیست. آن هم هر روز و هر روز …

اگر شما هم این حس را دارید، وقت آن رسیده که کمی روح و جسم تان را از این اسارت رها کنید. کوله بارتان را ببندید و چند لحظه ای با ما همسفر شوید. مقصدی را معرفی خواهیم کرد که به راستی تکه ای از بهشت روی زمین است. در هر فصلی که به دیدارش بروی، با رنگی خاص به استقبالت خواهد آمد. به پارک هیتاچی در ژاپن می رویم، جایی که در جهان به دلیل زیبایی بی حدش زبانزد خاص و عام شده است.

این پارک در کنار ساحل واقع شده و می توانید هر قدر که دل تان بخواهد در آن قدم بزنید و حتا بدوید. نسیم خنکی که اینجا می وزد و عطر خوش گل های رنگارنگ را برای تان می آورد، آن قدر دل انگیز است که زبان از توصیفش قاصر می شود. هر قطعه از هیتاچی با یک رنگ و یک نوع گل تزیین شده و هرچه در آن بگردید سیر نخواهید شد. اگر دل تان لک زده برای یک تغییر آب و هوای حسابی، سفر امروز داروما را از دست ندهید.

 

 

چرا باید پارک هیتاچی را ببینیم؟

  • از زیباترین پارک های جهان است.
  • این پارک در هر فصل لباسی متفاوت از جنس گل های رنگارنگ به تن می کند.
  • امکانات تفریحی خوبی برای گردش و استراحت در آن فراهم کرده اند.
  • تنوع رنگ و نوع گل ها در این پارک فوق العاده است.

 

معرفی پارک هیتاچی | Hitachi Seaside Park

پارک ساحلی هیتاچی با مساحت ۳۵۰ هکتار در استان ایباراکی (Ibaraki) و شهر هیتاچیناکا (Hitachinaka) ژاپن قرار دارد و به مانند تکه ای از بهشت بر روی زمین است. نکته ای که سبب شهرت اینجا شده، میلیون ها گلی است که در گوشه گوشه اش به چشم می خورند و در هر چهار فصل سال نیز دیده می شوند. از وسعت این پارک همین بس که بدانید تنها در فصل بهار هیتاچی میزبان بیش از ۴ و نیم میلیون گل به رنگ آبی و ۱۷۰ نوع گل لاله است.

تعداد زیاد گل های رنگی و مسیرهای پیاده روی مناسب و تفریح های گوناگونی که در پارک ساحلی هیتاچی وجود دارد، باعث شده تا اینجا به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در سراسر ژاپن تبدیل شود. بسیاری از فستیوال های مهم کشور ژاپن نیز در همین مکان برگزار می شوند تا بازدیدکننده ها در حین لذت بردن از طبیعت چشم نواز، با آداب بومی های ژاپن نیز آشنا شوند.

پارک هیتاچی درست در کنار ساحل اقیانوس آرام واقع شده و محیطی خوب برای رشد گیاهان دارد. تپه های کوچک و بزرگ، چمنزارها، چشمه ها و درختان انبوهی که اینجا گرد هم آمده اند، بدون شک شما را به وجد خواهند آورد. خبر خوب این که بازدید از ۲۰۰ هکتار این پارک برای همه ممکن است و برای گشت و گذار در این قسمت هیچ محدودیتی نخواهید داشت. شاید تصور کنید که پیاده روی در چنین محوطه عظیمی بسیار خسته کننده است؛ اما باید بدانید که دوچرخه سواری اینجا از پرطرفدارترین فعالیت ها نزد بازدیدکننده ها به شمار می رود. حتا اگر حوصله دوچرخه سواری را هم ندارید می توانید در کافه و رستوران های پارک بنشینید و از طبیعت لذت ببرید.

 

 

باغ های مختلف پارک هیتاچی

می توان پارک هیتاچی را به چند باغ اصلی تقسیم کرد. در اینجا می خواهیم شما را کمی بیشتر با باغ های گوناگون این پارک آشنا کنیم و بدانیم در آن ها چه می گذرد.

۱-باغ میهارشی | Miharashi: دشت های وسیع که پر هستند از گل های آبی رنگ «بیشه‌دوست» را می توانید در این باغ مشاهده کنید. گل هایی که به عقیده ژاپنی ها همانند چشمان آبی نوزادها هستند. همین دشت در فصل تابستان پر می شود از جاروهای قزوینی و رنگی قرمز و نارنجی به خود می گیرد. هر زمان از سال که به باغ میهارشی قدم بگذارید تماشاگر گیاهان بسیار زیبایی خواهید بود. این باغ معروف ترین بخش پارک هیتاچی به حساب می آید.

۲-باغ گل نرگس | Suisen Garden: به دلیل این که گل نرگس ماندگاری خوبی دارد، یک باغ جداگانه را در پارک هیتاچی به آن اختصاص داده اند که می توانید در اغلب ماه های سال از تماشای گل های نرگس در آن لذت ببرید.

۳-باغ تاماگو نو موری | Tamago no Mori: این باغ محل بازدید از لاله هاست و اگر به این گل های دلربا علاقه مندند این قسمت را از دست ندهید.

۴-باغ رز | Rose Garden: همان طور که از نام این باغ مشخص است، اینجا پر شده از گل های رز. گل رز از محبوب ترین گیاهان در دنیاست به همین خاطر یک باغ چهار فصل را به این گیاه اختصاص داده اند.

۵-باغ دایزجن | Daisogen Flower Garden: اینجا لذت دوچرخه سواری در میان گل های شقایق و لذت بردن از شکوفه ها را برای شما به ارمغان می آورد و منظره بی نظیری دارد.

۶-باغ جنگلی هیتاچیناکا | Hitachinaka Nature Forest: این قسمت از پارک هیتاچی کاملا طبیعی است و هیچ تغییری در آن نداده اند و گیاهی در آن نکاشته اند.

۷-باغ کائوری نو تانی | Kaori no Tani: باغ کائوری نو تانی بهشتی برای عاشقانِ رنگ بنفش است؛ اسطوخودوس و رزماری در تمام طول سال در این بخش به چشم می خورند و با رنگ جذاب شان جلوه گری می کنند.

۸-باغ ساکیو | Sakyu Garden: در این بخش اغلب گیاهان و گل هایی به چشم می خورند که در مناطق ساحلی می رویند.

 

Tsubaki
زمانی که خودم با سختی ژاپنی رو یاد گرفتم یا درباره ی ژاپن مطالعه میکردم ، با خودم گفتم چرا من کاری نکنم تا کسانی که مثل منن به کنجکاوی هاشون راحت تر پاسخ ندن؟ این شد که بالاخره موفق شدم داروما رو تاسیس کنم. اینجا شما میتونید هرچیزی درباره ی ژاپن رو پیدا کنید! اگه مشغله ی کاریم بذاره، سعی میکنم زود به زود آپدیت کنم! و اینو بدونین نظرات و استقبال شما رابطه ی مستقیمی با انگیزه ی من برای آپدیت داره. پس یادتون نره حتما نظر بذارین. ممنون
guest
0 دیدگاه
دیدگاه های درون خطی
دیدن همه ی دیدگاه ها